زئولیت در اکواریوم ها چه عملکردی دارد؟(Zeolite

یکی از موادی که در فیلترهای تصفیه استفاده می‌شود زئولیت است که آمونیاک آب را تا حدی خنثی می‌کند. اگر آکواریوم شما سیکل نیتروژن را طی کرده باشد می‌توان از آن به صورت مقطعی استفاده کرد. البته باید توجه داشت که این ماده فقط در آکواریوم‌های آب شیرین کاربرد دارد و در آب شور هیچ اثری نخواهد داشت و نمی‌تواند آمونیاک را از آب خارج کند. زئولیت را زمانی استفاده کنید که حجم بیولوژیک فیلتر کفایت نمی‌کند و هنوز میزان آمونیاک آب بیش از میزان استاندارد است. باید توجه کرد که زئولیت آمونیاک آب را جذب می‌کند و اگر آکواریوم در حال گذراندن سیکل ازت است بهتر است از آن استفاده نکنید. زئولیت را قبل از مصرف باید خوب بشورید.
زئولیت بعد از مدتی مانند رزین خاصیت خود را از دست می‌دهد و برای احیاء آن می‌توان آن را در محلول یک درصد کلرید سدیم (نمک معمولی) فرو برد و برای مدتی رها کرد و یا از ابتدا خشک کرد که به خوبی روش اول نیست.
اگر چه از زئولیت می‌توان برای خنثی کردن میزان بالای آمونیاک در آکواریوم آب شیرین استفاده کرد ولی باید به این نکته توجه داشت که زئولیت نمی‌تواند نیتریت را از آب جدا کند و فقط آمونیاک آب را می‌گیرد. اگر در سیستم‌هایی که جدیداً راه اندازی شده‌اند و سیکل ازت در آن‌ها شکل نگرفته است، آب مرتب عوض نشود؛ شاهد مسومیت با نیتریت خواهیم بود.

نحوه خرید و ارتباط با شرکت:
شرکت زمین کاو
www.zaminkav.com
info@zaminkav.com
تلفن: 3-88385541-021
موبایل شرکت: 09365077781
به اشتراک بگذارید
مشخصات آگهی دهنده
ایمیل:
نام:
زمین کاو
تلفن:
۸۸۳۸۵۵۴۱
انقضا:
۱۳۹۷/۰۹/۰۷
موقعیت:
تهران - تهران
تماس با آگهی دهنده